Logo Restaurátorství Bedřich Posadovský

O nás

Naše firma působí na českém trhu od roku 1991 jako restaurátorský ateliér v Praze 2, Vyšehrad, Svobodova ul. č. 5/138, která vznikla po rozpadu Uměleckých řemesel, kde jsme v působnosti Ministerstva kultury a za spolupráce Státního ústavu památkové péče restaurovali řadu st. kulturně chráněných památek, např. Národní divadlo v Praze, Rudolfinum, Českou Národní Radu, prostory jižního křídla Pražského Hradu, Katedrálu sv. Víta na PH, Kostel sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, Zámek Štiřín, Arcibiskupský palác na Hradčanském náměstí a mnoho dalších památek. Zaměření naší firmy je veškerá povrchová úprava (Štafírování), uměleckých předmětů jak starožitných i novodobých.

Štafírování: Od baroka užívané označení komplexní úpravy povrchu dřeva a kamene (nábytek, sochy, oltáře) podkladem (poliment, sádra, křída) a působivým povrchem (zlacení, polychromie, mramorování, fládrování, leštění).

Citlivým restaurátorským zásahem je předmětům navrácena jak původní funkčnost, tak jejich dřívější lesk.

Zabýváme se řezbářstvím, pozlacováním, polychromií, mramorováním, fládrováním.

Dále se zaměřujeme na celkové opravy starož. nábytku, sedacích souprav jak pozlacených, tak leštěných, včetně čalounění.

Restaurujeme starož. trezory (povrchová úprava - fládr), včetně zajištění opravy mechan. zámků.